Windhoos Zierikzee roept sympathie op van Tricht

In Tricht is met meer dan gemiddelde betrokkenheid kennis genomen van de windhoos die Zierikzee getroffen heeft. Je weet wellicht dat op 25 juni 1976 een windhoos ons dorpje trof, met zes dodelijke slachtoffers en een geheel vernielde woonwijk als gevolg. Alle dorpelingen die destijds leefden en dit natuurgeweld bewust hebben meegemaakt, duchten tot op de dag van vandaag het weertype in deze tijd van het jaar dat ook maar vagelijk doet denken aan die avond.

Ik zocht vergeefs naar een aanspreekpunt voor de gezamenlijke kerken van Zierikzee, maar doe het nu maar aan jou, waarbij ik het aan jou overlaat of je dit bericht nog met collega’s wilt delen. In elk geval: namens vele Trichtenaren betuigen we ons meeleven met de direct getroffenen, en in de dienst van komende zondag zullen we in de voorbeden expliciet dat meeleven en die verbondenheid verwoorden in ons gebed.

 

Met collegiale groet

Henk Fonteijn

protestantse gemeente Tricht

Vorig artikelzomertentoonstelling Haamstede 22 mei
Volgend artikelKatholieke Alphacursus in Goes