Een flitsende communieviering

De titel doet iets anders vermoeden dat de werkelijkheid, maar het moet wel gezegd worden. Op Hemelvaartsdag deden 11 kinderen hun eerste heilige communie onder leiding van pastoor Fons van Hees. Dat je van brood alleen niet kunt leven, begrepen de kinderen al langer, want dat was het onderliggende thema van de voorbereiding geweest. De presentatiebladen, in de vorm van boterhammen, maakten de aanwezigen duidelijk wie en waarom ze hun communie deden.
Een vlotte viering was het zeker, maar er vond ook iets plaats, waar men niet zo blij mee was…. Er werd volop geflitst tijdens het uitreiken van de hostie aan de communicanten, met het gevolg dat de speciale fotografe al die flitsen terug zag in haar officieel bedoelde foto’s. Gelukkig kwam ze er onder de viering al achter dat dit niet de bedoeling van de afdrukken kon zijn en dus moest na de viering een groot deel van de foto’s over. Ouders en communicanten namen het sportief op, maar de organisatie kon het minder waarderen, te meer daar vooraf vriendelijk gevraagd was op afstand te blijven. Hopelijk hoeven we de komende jaren hiermee niet meer geconfronteerd te worden.

Communievoorbereidingsgroep 2019