Nieuws van IBS ‘de Horizon’

Angst en vertrouwen.

Jezus steekt samen met zijn leerlingen het meer van Galilea over. Ze verlaten vertrouwd gebied. Als zij midden op water zijn steekt er een storm op en terwijl Jezus ligt te slapen, raken de leerlingen in paniek. Laat Jezus, in wie zij vertrouwen, hen in de steek?

Deze spannende overtocht brengt vragen met zich mee als: met wie zijn wij in zee gegaan? Wat staat ons allemaal te wachten?

De weg was niet gemakkelijk. Het woord geloof brengt hier de betekenis van vertrouwen. Een tegenkracht tegen alle angst in.

De komende tijd leren de kinderen dat vertrouwen vooral te maken heeft met eerdere ervaringen en met mensen die je steunen. Ze leren dat angst soms een signaalfunctie kan hebben en je kan waarschuwen voor iets dat niet goed is. Ze ontdekken dat vertrouwen, in jezelf en in anderen moet groeien en dat je daar zelf iets aan kunt doen.

Groeten van groep 8 ICBS de Horizon.cropped-jesus-walking-on-the-water

Vorig artikelEen vat vol tegenstellingen
Volgend artikelZorg voor zieken