THEEHUIS DE PASTORIE

De pastorie ondergaat een ware metamorfose. De Werkgroep Gebouwen met ondersteuning van meerdere deskundige vrijwilligers is aan de slag gegaan met het opknappen van de gang en helemaal terug opbouwen van de keuken. Er komt heel wat bij kijken: een nieuw toilet, extra elektragroepen, een nieuwe groepenkast, tegelen, heel veel schilderwerk, een tussenmeter tussen kerk en pastorie voor het gasverbruik, herstellen van de oude granitovloer en ga zo maar door. Teveel om op te noemen. Er is en wordt met man en macht gewerkt om alles zo te maken dat Zeeuwse Gronden haar werk als Theehuis straks zo optimaal mogelijk kan doen. Nu half april zijn we bezig met het afronden van de verbouwing tot Theehuis De Pastorie.

Ook Zeeuwse Gronden is al een paar weken bezig om de voor- en achterkamer op te knappen. Een ingehuurd schildersbedrijf heeft prachtig werk geleverd. Je kent de ruimtes amper terug. Gelukkig is de schouw, die nog erg herinnert aan onze laatste inwonende pastoor Pontenagel, wel in de originele staat behouden. Straks zal de spreuk op de schouw “Vinum et musica laetificant cor et super utroque dilectio amicorum” ook voor Theehuis De Pastorie gaan gelden. Vertaald: Wijn en muziek verlichten het hart en bovenal de genegenheid onder vrienden. Dat zal zeker passen, behalve dan de wijn. Die zal bij het Theehuis niet op de kaart staan. Wordt vervolgd.

Ad Schenk