Terugblik Palmpasen ‘de Zandplaat’ Ovezande

Wat mooi om te mogen ervaren dat er een energieke energie in het schoolgebouw hing tijdens het maken van de Palm Pasen kruisen door de leerlingen van groep een tot en met vier. Ze werden daarbij geholpen door de leerlingen van groep vijf tot en met acht. Om de kruisen te maken stonden er in de hal marktkramen waar ze materialen konden halen om het kruis te versieren. Met de symboliek van Palm Pasen, 12 apostelen, de (papieren gekleurde) haan die drie keer kraaide en de 30 zilverstukken. Het mooie van de duo’s onder en bovenbouw samen werken aan een kruis was een erg mooi proces om te zien. De bovenbouw leerlingen die je zag groeien in hun proces om hun jonge schoolgenoot te begeleiden tijdens het maakproces.  Wat een mooi resultaat was er te zien, ieder kruis zag er anders uit en werd vol trots getoond door het duo samen. De trap van school was mooi versierd met emmers gevuld met alle kruisen erin.

Op vrijdag was de schoolviering in de kerk van Ovezande en werden alle kruisen gezegend door pastor Alida. Na de viering is er bij het zorgcentrum NieuwSande twee keer gezongen voor de bewoners met de op school geoefende liedjes van Palm Pasen. Iedere woning heeft wat lekkers gekregen voor bij de koffie.

Angela van der Vorst (moeder van Anna)

Vorig artikelKlusdag 2024
Volgend artikelLief en leed