Mooi en lelijk

In de klas hebben we de afgelopen weken gekeken wat we mooi en lelijk vonden. Meestal waren we het wel met elkaar eens, maar sommige dingen of dieren vonden sommige kinderen mooi en andere kinderen juist niet. Dat is niet erg, want we hoeven niet allemaal dezelfde smaak te hebben.
We hebben ook gezien dat er ook dingen zijn die iedereen mooi of lelijk vindt. Mooie bloemen in de tuin, een leuke poes, een prachtige jas. Een oude auto met een deuk erin, lege blikjes op straat, plastic in de zee.
We moeten samen proberen de mooie dingen nog mooier te maken en de lelijke dingen zo te veranderen dat ze niet meer lelijk zijn of verdwijnen.
Zo zijn we ook allemaal mooie mensen, met bijvoorbeeld een mooie stem, prachtig haar, een mooi gezicht of lieve ogen. Wat is het fijn als we dat soms ook tegen elkaar zeggen: “Wat zie jij er mooi uit, wat zit je haar leuk!” Zo krijgt ons leven meer kleur. Samen kunnen we zo werken aan een mooiere wereld.

Groetjes van groep 4 van De Horizon