OPTREDEN ZUID-BEVELANDS DAMESKOOR

Het Zuid-Bevelands dameskoor, volgens Rens Stobbelaar ‘Het Bloemenkoor’, is een driestemmig dameskoor met vierentwintig leden onder leiding van Jolanda Nagelkerke. Begin 2023 nam Jolanda het dirigeerstokje over van Willy Feijtel, die vanwege haar leeftijd een stapje terug moest zetten. Het programma van genoemd koor varieert van oudhollandse liedjes tot licht klassiek, dus daar past ook lichte kerkmuziek bij. Deze muziek zongen de dames op zondag 2 juli in de Kwadendamse Bonifaciuskerk onder begeleiding van keyboard- en orgelmuziek. Het klonk, mede door de zeer goede akoestiek in het koor van de kerk, enorm goed. Het thema van deze viering was ‘gastvrijheid’. Gepensioneerd pastor Rens Stobbelaar legde uit dat gastvrijheid één van de werken van barmhartigheid is. Ook legde hij uit dat wij allen overal te gast zijn, zelfs als we rol van gastvrouw of -heer spelen. Het thema paste goed bij de koffie en thee met gezelligheid na afloop, dat was immers een vorm van gastvrijheid. Overigens is het koor nog op zoek naar dames van vijftig plus die eens een repetitie willen meemaken, en daarna misschien eens willen meezingen. Er wordt soms in een kerk gezongen, maar meestal niet. Vaak in een verzorgingshuis, maar lang niet altijd. Wie eens wil meedoen, kan contact opnemen met e-mailadres zbdkoor@gmail.com.

Tekst Hans de Vos, foto Jan Strooband

Vorig artikelDE HOEKSTEEN
Volgend artikelOPNAMES GROTE LUIDKLOK