NIEUW CARITAS-PROJECT

Vooral rond de kerstdagen denken we aan mensen die het minder hebben dan wij en extra steun kunnen gebruiken . Wij hebben nu een mooi project gevonden dat dergelijke ondersteuning vraagt. Het gaat om het Kickstart-project, dat kinderen in de sloppenwijken van Kenia een nieuwe toekomst biedt. Dit project is opgezet door Esther Rijk, wier vader Bert geboren werd in Ovezande en via Oostelijk Flevoland naar Australië emigreerde. Esther heeft in 2012 vrijwilligerswerk gedaan in de sloppenwijken van Nairobi in Kenia, en dit heeft haar geïnspireerd om een onderwijsproject op te zetten voor kinderen die opgroeien onder arme omstandigheden. Het project wordt gerund door een klein team van vrijwilligers uit Kenia en Australië. Intussen zijn er in negen jaar tijd 56 kinderen geholpen om voortgezet onderwijs en hoger onderwijs te volgen. Zij worden de nieuwe verplegers, dokters, monteurs en werktuigbouwkundigen van Kenia.

Er staat een leuk filmpje over Esther en haar project op YouTube, u kunt het vinden door te zoeken naar ‘thekickstartproject’ (zonder de aanhalingstekens). Er is ook een website van The Kickstart Project, namelijk thekickstartproject.com.au, en er zijn Facebook- en Instagram-pagina’s. Mocht u interesse hebben om Esther in haar werk te steunen, dan kan dit tijdens de kerstvieringen in Kwadendamme en Ovezande, maar u zou ook kunnen storten op de rekening van de Caritas (NL63RABO0143305654) onder vermelding van ‘thekickstartproject’.

Lian Acda, namens Caritascommissie Kwadendamme en Ovezande