LEZING OVER DE RAMEN

Op zaterdag 30 september is er in Kwadendamme, in het dorpshuis en in de kerk, een culturele dag. De grootste en wellicht ook de mooiste cultuuruiting in Kwadendamme is ongetwijfeld het monumentale r.-k. kerkgebouw.  Dit gebouw werd opgericht in 1902, maar pas 25 later was met het aanbrengen van de prachtige, gekleurde glas-in-loodramen ook de inrichting ervan compleet. Alle kunstuitingen in deze kerk bouwen voort op de tradities van de middeleeuwse gotiek, zoals deze rond 1900 werden vormgegeven door beroemde ontwerpers in binnen- en buitenland. Specifiek over de glas-in-loodramen valt veel te vertellen: over hoe ze werden ontworpen, geproduceerd en gerestaureerd door grote ateliers in München, Antwerpen, Roermond, Delft en Tilburg. Maar ook over de wijze waarop de afgebeelde motieven en taferelen uiting geven aan het oude, nog immer levende geloof, alsook over de manier waarop de ramen zelfs honderd jaar later nog steeds kunnen worden gelezen en begrepen. Caspar Dingjan uit Roosendaal zal om 15.00 u. in de sacristie van de kerk een lezing met diapresentatie geven over neogotische glaskunst in Zeeland en West-Brabant. En na een korte koffiepauze zal Hans de Vos uit Kwadendamme vanaf 15.45 u. het publiek meevoeren langs de schitterende glas-in-loodramen, die rondom in het gebouw werden aangebracht. Bezoekers die na afloop hun e-mailadres doorgeven, ontvangen gratis een kopie van het artikel over deze ramen in het bulletin van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken.

Vorig artikelNIEUW JEZUSBEELD
Volgend artikelDE HOEKSTEEN