HUBERTUSVIERING 2023

Zes dagen na de huldiging van kerncommissievoorzitter Sjaak Uitterhoeve ging waarnemend pastoor Paul Verbeek alweer bij ons voor in een Heilige Mis. Op zaterdag de 21e was er namelijk in onze uitbundig versierde kerk de jaarlijkse Hubertusviering, met muziek van van het Eerste Zeeuwse Jachthoornkorps, de zegening van de ‘hubkes’, en koffie, thee, verschillende herfstsoepen en een ijskoud jachtbittertje toe. Gelukkig volgde de liturgie gewoon die van de 29e zondag door het jaar, want de legende van Sint Hubertus is voor ons – ouderen – toch minder aansprekend dan voor jonge kinderen. Ook gelukkig waren er nogal wat kinderen aanwezig, die eindelijk weer eens een kindernevendienst konden bijwonen. Tijdens deze nevendienst werd niet alleen het verhaal van de jager Hubertus verteld, maar mochten de kinderen zelf ook hun pijlen op doelen richten, op goede doelen wel te verstaan. Hierdoor kreeg de mis een extra hartverwarmend tintje. Hopelijk kan onze traditie van Hubertusvieringen nog lange tijd worden voortgezet.

Tekst Hans de Vos, foto’s Jan Strooband

Vorig artikelEEN BIJBELSE MAALTIJD
Volgend artikelZIJNE MAJESTEIT, EXCELLENTIE, ENZOVOORT