GOED NIEUWS OVER HET NIEUWE JAAR

Vol goede moed zijn we met z’n allen begonnen aan het nieuwe jaar 2023. In zo’n tweehonderd woningen in en rond Kwadendamme hangt nu een ‘Zeêuwse Raemkalender 2023’ aan de wand te prijken, waarop bij ieder van de twaalf maanden van het jaar een mooie foto is afgedrukt van de gekleurde glas-in-loodramen in onze prachtige Sint-Bonifaciuskerk. Alle getoonde ramen geven een bepaalde scene uit de bijbel weer; de teksten van deze bijbelscenes zijn op de kalender steeds afgedrukt naast de bijbehorende foto. Bijzonder aan deze teksten is de vertaling ervan in het Zeeuws, zodat deze bij hardop lezen de afgebeelde bijbelscenes nóg dichter bij huis brengen. Vanzelfsprekend zijn eveneens alle 365 dagen van het jaar op de kalender weergegeven, waarvan enkele dagen speciaal zijn aangemerkt als feestdagen. Hopelijk zet de raamkalender hierdoor op sommige momenten van het jaar de aanschouwer aan tot bezinning, en misschien zelfs tot het brengen van een al dan niet regelmatig bezoek aan ons schitterende kerkgebouw. Zelfs mensen van buiten Kwadendamme of zelfs buiten Zeeland zouden zich hiertoe geroepen kunnen voelen, want er zijn ook enkele tientallen kalenders elders verkocht of afgeleverd. Financieel gezien is het kalenderproject behoorlijk succesvol geweest, want het heeft in totaal precies € 400,- opgebracht, welk bedrag geheel ten goede komt aan de parochiekern van Kwadendamme. Het was een erg mooi en dankbaar project om uit te voeren, dat bovendien een interessante spin-off lijkt te krijgen in de vorm van een artikel in het bekende bulletin van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken, getiteld ‘Neogotische glaskunst in de Sint-Bonifacius’. Hierover volgt later meer nieuws.

Tekst Hans de Vos, foto Caspar Dingjan

Vorig artikelVERWARMING IN DE KERK
Volgend artikelONZEKERE STAP IN NIEUWE JAAR