EEN BIJBELSE MAALTIJD

Ria en Johan Ombelets werkten jaren geleden als pastores in onze regio. Na een intensieve periode vertrokken zij terug naar hun roots in het Belgische Hasselt. Ook toen al kookten we af en toe samen. Dit vormde een goede reden om hen in 2023 nog eens uit te nodigen, voor een echte Bijbelse maaltijd. Ria nam ons vrijdagavond 20 oktober mee in de tijd waarin de bijbelverhalen zich afspelen en vertelde ons onder andere over de toenmalige gerechten, ingrediënten en voorbereidingstijden. Deze inleiding vormde de aanloop naar een heerlijk avondje. Met achttien mensen bereidden we negen gerechtjes: hoemoes, falafel, vijgenjam met feta, linzensoep, groentenstoofpot, harosset, zoete koekjes, en matzes (ongezuurd brood). De bijbelse keuken blijkt een gezonde keuken te zijn met mooie, natuurlijke producten die helemaal niet duur zijn. Een absolute aanrader. Dankzij de inspanning van Johan en Ria genoten we volop.

Vorig artikelZINGEN EN KNUTSELEN
Volgend artikelHUBERTUSVIERING 2023