ONBEKENDE HEILIGE HERONDEKT.

De heilige Corona 

Hoeveel hebben we het woord Corona de laatste tijd al niet gehoord en wat voor akelige gevoelens heeft dit woord al niet opgeroepen? Maar wat blijkt:

Corona is een heilige. Zij is een heilige en martelares uit Egypte of Syrië, waar zij omstreeks het jaar 160 werd geboren. Haar hagiografie is verbonden met de heilige Victor van Damascus, die door de nog jonge Corona werd bijgestaan tijdens zijn marteling. Ze troostte hem en vanwege haar hulp werd ook zij ter dood veroordeeld. Zij was toen 16 jaar. Haar feestdag wordt samen met die van de heilige Victor gevierd op 14 mei. De heilige Corona wordt vereerd als patrones van grafdelvers, schatgravers en slagers terwijl ze in het naar haar vernoemde dorp Sankt Corona am Wechsel wordt aangeroepen tegen alle voorkomende rampen. Wij zouden haar kunnen bestempelen als beschermheilige bij uitstek tegen het coronavirus. Er is nog iets bijzonders: in het dorp Feltre, een heuveldorp in de regio Veneto in Noord-Italië bevinden zich de belangrijkste relikwieën van de heilige Corona in de basiliek van Sint Victor en Corona. Laat deze regio nu de eerste zijn die werd afgesloten vanwege de coronapandemie……….

Ad Courtin