KBO Heinkenszand was op 13 maart 2019 in het Bevrijdingsmuseum te Nieuwdorp.

Met een groot aantal leden werd op 13 maart het bevrijdingsmuseum bezocht. Sommigen waren er al meer geweest, voor anderen was het de eerste keer. Waar iedereen het wel over eens was, was dat het een bijzonder waardevol bezoek was en dat zo dicht bij huis. Er was dan ook van alles te zien over de Slag om de Schelde, en over alles waar onze omgeving, maar ook Zeeland, in de 2e wereldoorlog mee te maken had. Deskundige gidsen, verdeeld over groepen, vertelden ons interessante verhalen en anekdotes van overlevenden van de oorlog en uiteraard over de geschiedenis van de oorlogstijd. Ontzettend veel materiaal uit die tijd konden we zien en er werd verteld wat het was en waarvoor het diende en vaak ook wat de herkomst ervan was. Bovendien kregen we alle gelegenheid om vragen te stellen, die dan uitgebreid en met verve werden beantwoord. Het was een bewogen periode en de hele excursie maakte indruk op de deelnemers, die halverwege konden bijkomen van een kopje koffie met een heerlijke Zeeuwse bolus. Jammer dat het weer niet echt meewerkte, waardoor het 4 ha grote buitenterrein er voor enkelen te veel aan was. Toch was dit ook de moeite waard met de tanks, baileybrug, bunkers en natuurlijk het noodkerkje van Ellewoutsdijk.

Kortom, na de verbouwing en gigantische uitbreiding van het binnenmuseum waar men momenteel druk mee bezig is, zullen we hier zeker nog een keer terugkomen.