Bisschoppen geven verklaring uit over slavernij

De Nederlandse bisschoppen hebben een verklaring uitgegeven bij gelegenheid van de herdenking van 150 jaar afschaffing van de slavernij op 1 juli. Daarin schrijven ze dat slavernij onverenigbaar is met de menselijke waardigheid. “We willen het slavernijverleden onder ogen zien. En we realiseren ons dat de voorsprong in economische ontwikkeling in het deel van de wereld waarin wij leven mede mogelijk werd door slavernij en kolonialisme.” De bisschoppen benoemen in de verklaring ook dat katholieken medemensen tot slaaf hebben gemaakt en deelnamen aan de slavenhandel of zelf tot slaaf waren gemaakt. “Dat staat haaks op de christelijke boodschap. Mensen zijn broeders en zusters omdat ze allemaal geschapen zijn naar Gods beeld en gelijkenis. Daarom zijn alle mensen gelijk in waardigheid.”

Vorig artikelPinksteren
Volgend artikelweek van de heilige harten