Hieronder vind je alle informatie.

Op welke leeftijd kun je je 1e Communie doen?
Naarmate kinderen groter worden zijn ze meer in staat om mee te doen met de gebruiken van de katholieke kerk. Zo komen ze in groep 4 van de basisschool op een leeftijd, dat ze kunnen gaan deelnemen aan het sacrament van de eucharistieviering. Door het delen van het Brood worden ze meer betrokken bij de gemeenschap van Jezus Christus.

Het communieproject: Blijft dit doen.

De parochiekernen binnen de Pater Damiaanparochie bieden ieder jaar de mogelijkheid dat kinderen en hun ouders zich voorbereiden op de 1e Communie. Daarbij wordt gebruik gemaakt van het project Blijft dit doen. Het is een intensieve, maar ook erg kindvriendelijke en leuke voorbereiding op de eerste deelname aan de eucharistie. De voorbereidingen op de 1e Communie zijn onderdeel van de gezinscatechese.

Dit betekent dat u in een aantal bijeenkomsten samen met uw kinderen deelneemt aan de voorbereiding, tijdens gezinszondagen.

Aanmelden voor de 1e Communie kan vanaf groep 4. Voor de communievoorbereiding zijn er twee mogelijkheden:

 1. U sluit samen met uw kind aan bij de voorbereidingen in de Parochiekerk te Goes, waar de 1e Communieviering plaats zal vinden op zondag 21 mei
 2. U sluit samen met uw kind aan bij de voorbereidingen in de Zak van Zuid-Beveland, waarbij uw kind de projectlessen in Heinkenszand aangeboden krijgt en waar de communieviering op Hemelvaartsdag donderdag 18 mei plaats zal vinden in de RK Willibrorduskerk in ‘s‑Heerenhoek.

De ouderinformatieavond voor de 1e Heilige Communie staat gepland op donderdagavond 9 februari 2023.

Viering 1e Communie:

RK Willibrorduskerk in ‘s‑Heerenhoek  op Hemelvaartsdag 18 mei 2023

Maria Magdalenakerk Goes op zondag 21 mei 2023

Hoe en wanneer kun je aanmelden?
Aanmelden kan nu.
Je kunt je kind tot uiterlijk 1 februari 2023 opgeven voor deelname aan de voorbereiding.  Het makkelijkst kan dat via het formulier, dat je vindt onderaan deze pagina. Na aanmelding ontvangt u verdere informatie.

Zijn er kosten aan verbonden?
Als je deelneemt aan de jaarlijkse Actie Kerkbalans (parochiebijdrage), kost deelname aan de eerste Communie niets. Als je hieraan niet deelneemt, verwachten wij een bijdrage van je van het minimumbedrag, dat door het Bisdom is voorgeschreven: € 156,00. Dit is het bedrag dat geldt voor 2023.

Heb je nog vragen?
Als je vragen hebt kunt je contact opnemen met
pastor Alida van Veldhoven
T: 06-29373102  alidavanveldhoven@rkbovendeschelde.com

of pastoraal projectmedewerker jeugd en jonge gezinnen
T: 06-44500944 charlottedentoonder@rkbovendeschelde.com

Aanmelden kan enkel via pastoraal centrum Goes: info@rkbovendeschelde.com

Opgave Eerste heilige Communie

De gegevens die je verstrekt worden verwerkt in overeenstemming met onze privacyverklaring.

  * = invoer verplicht

  Achternaam *

  Roepnaam van het kind *

  Geslacht *

  jongenmeisje

  Geboortedatum *
  In plaats van de dropdown kalender te gebruiken kun je ook gewoon cijfers invullen.

  Voornamen voluit *

  Gedoopt *

  janee

  Indien ja, datum van de doop
  In plaats van de dropdown kalender te gebruiken kun je ook gewoon cijfers invullen.

  Doopplaats

  Wil de Eerste heilige Communie doen in parochiekern

  Goesdorpskerk in de Zak van Zuid-Beveland

  Adres *

  Postcode *

  Woonplaats *

  Telefoon, vast

  Telefoon, mobiel

  E-mail *

  School *

  Naam van de ouder/verzorger, die dit formulier invult *

  Ruimte voor opmerkingen

  Na het verzenden van dit formulier krijg je een e-mail met alle ingevulde gegevens retour. Als er per abuis iets fout is ingevuld, dan kun je het toegestuurde bericht met de gecorrigeerde gegevens terug zenden.

  Les 1 1 kruisteken en voorstellen

  Les 1 3 de naam van God

  Les 1 2 kruisteken in de kerk

  Les 2 1 altaar

  Les 2 3 dopen

  Les 2 2 doopvont

  Les 2 4 paaskaars