Eerste heilige communie

Naarmate kinderen groter worden zijn ze meer in staat om mee te doen met de gebruiken van de katholieke kerk. Zo komen ze in groep 4 van de basisschool op een leeftijd, dat ze kunnen gaan deelnemen aan het sacrament van de eucharistieviering. Door het delen van Brood en Wijn worden ze meer betrokken bij de gemeenschap van Jezus Christus.

De parochiekernen binnen de Pater Damiaanparochie bieden ieder jaar (sommige parochiekernen slechts om het jaar) de mogelijkheid dat kinderen en hun ouders zich voorbereiden op de Eerste Communie. Daarbij wordt veelal gebruik gemaakt van het project Door de poort . Het is een intensieve, maar ook erg kindvriendelijke voorbereiding op de eerste deelname aan de eucharistie. Ook van de ouders wordt gevraagd, dat zij met hun kind werken aan de opdrachtjes, die vanuit het project worden aangeboden. Daarnaast krijgen de ouders (in een aantal parochiekernen) de mogelijkheid om zich persoonlijk meer te verdiepen in de geloofsopvoeding van hun kinderen.

Je kunt je kind tot uiterlijk 8 januari 2018 opgeven bij de contactpersoon van de parochie. Het makkelijkst kan dat via het formulier, dat je vindt onderaan deze pagina. Bij sommige scholen kan het inschrijven ook via de school.

Als je deelneemt aan de jaarlijkse Actie Kerkbalans (parochiebijdrage), kost deelname aan de eerste Communie niets. Als je hieraan niet deelneemt, verwachten wij een bijdrage van je van het minimumbedrag, dat door het Bisdom is voorgeschreven: € 120,00.

Als je vragen hebt kunt je contact opnemen met pastor Wiel Hacking: 06 – 17 598 152, of wielhacking@gmail.com

LET OP: tabel geeft 2019 weer 

Parochiekern
Presentatieviering
Eerste H. Communie
Contactpersoon
Kwadendamme
zo 7 april 11.00 uur
26 mei 10.00 uur
Marga vd Plasse 
h.bonifacius@hetnet.nl
Lewedorp
za 11 mei 19.00 uur
Donderdag 30 mei 11.00 uur te
‘s-Heerenhoek
Ellie van den Dries
basvddries@zeelandnet.nl
Goes
zo 14 april 11.00 uur
26 mei 10.00 uur
te Kwadendamme
Ria van de Pas
cpas@zeelandnet.nl
Heinkenszand
za 6 april 19.00 uur
26 mei 12.00 uur
Eveline van de Reijt
eefraaf@hotmail.com
‘s-Heerenhoek
za 27 april 19.00 uur
Donderdag 30 mei 11.00 uur
Richard Gielens
info@rksHeerenhoek.nl

Zierikzee

zo 26 mei 9.15 uur
16 juni 11.00 uur
Ine de Ceuster – Peeters
ideceuster@prisma-scholen.nl
Hansweert
nog niet bekend
26 mei 10.00 uur
te Kwadendamme
Angela Koole
akoole74@zeelandnet.nl
Ovezande
za 6 april 19.00 uur
26 mei 10.00 uur
te Kwadendamme
Charlotte den Toonder
famtoonder@zeelandnet.nl

Opgave Eerste heilige Communie

De gegevens die je verstrekt worden verwerkt in overeenstemming met onze privacyverklaring.

* = invoer verplicht

Achternaam *

Roepnaam van het kind *

Geslacht *
jongenmeisje

Geboortedatum *
In plaats van de dropdown kalender te gebruiken kun je ook gewoon cijfers invullen.

Voornamen voluit *

Gedoopt *
janee

Indien ja, datum van de doop
In plaats van de dropdown kalender te gebruiken kun je ook gewoon cijfers invullen.

Doopplaats

Wil de Eerste heilige Communie doen in parochiekern
GoesHansweert's-HeerenhoekHeinkenszandKwadendammeLewedorpOvezandeZierikzee

Adres *

Postcode *

Woonplaats *

Telefoon, vast

Telefoon, mobiel

E-mail *

School *

Naam van de ouder/verzorger, die dit formulier invult *

Ruimte voor opmerkingen

Na het verzenden van dit formulier krijg je een e-mail met alle ingevulde gegevens retour. Als er per abuis iets fout is ingevuld, dan kun je het toegestuurde bericht met de gecorrigeerde gegevens terug zenden.